Vše pro zajištění kvality a bezpečnosti potravin
Vše pro zajištění kvality a bezpečnosti potravin

Školení

Zašlete nám dotaz

Máte zájem o jiné, individuální školení nebo jiný termín? Neváhejte nás kontaktovat.

Kontrola škůdců v potravinářství

Termín
Místo konání

16. 04. 2024

Praha

Školící středisko SVÚ Lysolaje Sídlištní 24/136

12. 11. 2024

Olomouc

RCO Centrum Olomouc Jeremenkova 1211/40

Cílem je podrobný výklad postupů k vytvoření efektivního programu kontroly škůdců, včetně nových metodik umožňujících zefektivnit náklady a mít okamžitý přehled stavu ochranné DDD.

 • Budou popsány různé způsoby inspekce a monitoringu hlodavců, lezoucího a létajícího hmyzu ve skladech, výrobě, surovinách atd.
 • S pomocí fotografií budou presentovány různé skryté známky indikující přítomnosti škůdců, tak aby účastníci byly schopni rozeznat typy škůdců a zavčas provést odpovídající zásah.
 • Vyhodnocování kontroly škůdců včetně příkladů vyhodnocení trendů a stanovování preventivních opatření na další období.
  • Presentace příkladů a způsobů jak vyhodnocovat trendy.
 • Pozornost bude věnována následujícím oblastem, jako jsou deratizační staničky, nástrahy, návnady, vyhodnocení monitoringu hlodavců, průběžná a speciální ochranná deratizace, monitoring a hubení létajícího hmyzu, požadavky na elektrické lapače hmyzu.
 • Účastníci získají odpověď na to:
  • jak často je nutné provádět běžnou ochrannou a speciální deratizaci a desinsekci,
  • jakým způsobem umístit staničky,
  • jaký je rozdíl mezi návnadou a nástrahou,
  • jak často je nutné návnady a nástrahy vyměňovat apod.
 • Jakým způsobem nastavit kritéria pro provádění následných akcí při zjištění výskytu škůdců. Pokud dojde během pravidelného monitoringu ke zjištění výskytu škůdců, ne vždy musí být prováděna následná opatření. Záleží na tom, jestli je výskyt uvnitř nebo vně objektu, zda-li je výskyt opakovaný, jak velká je zjištěná aktivita apod. Málokterá odborná DDD firma má však tato kritéria stanovena, popřípadě nejsou stanovena na míru danému objektu.
  • Bude presentován způsob a několik příkladů, jak by měla být tato kritéria stanovena pro lezoucí hmyz, skladištní hmyz, venkovní i vnitřní staničky. Vzory budou zaslány a můžete je komunikovat s vaší odbornou DDD.
 • Budou vysvětleny specifické požadavky normy BRC a TESCO standardu jako například provádění hloubkové biologické kontroly, možnosti instalace nástrah v objektech, požadavků na staničky a likvidaci nalezených škůdců.

Společné informace pro všechny kurzy

Rozsah/forma:
Jednodenní kurzy, 9:00 - 15:00
Cena jednodenních presenčních kurzů (Praha nebo Olomouc):
2990,- Kč bez DPH, včetně sborníku se vzorovými dokumenty a vzorovými formuláři k nejčastěji vyžadovaným problematickým oblastem. Osvědčení pro účastníky kursu. Občerstvení, oběd;
 
Cena jednodenních ON-LINE kurzů:
2490,- Kč bez DPH, včetně elektronického sborníku a vzorové dokumentace. Osvědčení pro účastníky kursu. 
 
Půldenní kurzy (Nové verze normy BRC a IFS)
9:00-12:00 nebo 16:00-19:00
Cena půldenních kurzů:
1490,- Kč bez DPH, včetně elekzronického sborníku. Osvědčení pro účastníky kursu.
 
Sleva:
Každý čtvrtý a sedmý a devátý účastník jednoho kurzu z jedné firmy zdarma.
 
BONUS:
Praktické příklady, řešení modelových situací, vzorové formuláře, nejčastější neshody při auditech, nastínění nejlepších variant řešení problematických požadavků standardů.

Při účasti více pracovníků individuální slevy.

Přihlášení:
Zprávou na info@zajistenikvality.cz, nebo telefonicky na 603 483 530
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace